Sisi a její rodina

21. července 2011 v 19:13 |  Knihy a filmy
Autor: Sigrid-Maria Grössingová

Nakladatelství: Ikar

Počet stran: 192

Anotace:
Nekonvenčně vychovaná princezna Sisi z rodu Wittelsbachů se provdala za císaře Františka Josefa z tradiční dynastie Habsburků. Spojením tak diametrálně odlišných rodinných modelů mohl vzejít jen tragický osud.
Úspěšná autorka Sigrid-Maria Grössingová sledovala stopy obou významných rodin a vykreslila barvité portréty nejdůležitějších předků, bratrů, sester, dětí, ale i protivníků císařovny Alžběty, jejíž život je dodnes opředen legendami.
Osobnost císařovny Alžběty a její osud nás dodnes okouzlují. Vyrůstala v Bavorsku, v šestnácti letech se přistěhovala k císařskému dvoru do Vídně a její do té doby svobodný a veselý život se dramaticky změnil. Ve své rodině nacházela důležité opory a průvodce na cestě životem, ale i protivníky.
Tato kniha je věnována převážně Sisiným sourozencům Louisovi, Heleně, Marii a Žofii Charlottě i jejím dětem Gisele, Rudolfovi a Marii Valérii, dočteme se o císařovniných bavorských příbuzných Ludvíkovi I. a Ludvíkovi II., ale také o její nenáviděné tchyni Žofii. Otevře se nám nový pohled na jednu z nejslavnějších žen 19. století.
Body:5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama