jeden den v životě císařovny

13. července 2011 v 8:43 |  Císařovna Alžběta
6:00 Následovala koupel - rozumí se, že chladná, kvůli prokrvení a péči o pleť. Pak masáž celého těla. To už uply­nuly dobré dvě hodiny.
8:00 Teď konečně nastal čas na skrovnou snídani: sklenička mléka, kousek ovoce, případně šálek čaje. Žádné žemle, máslo a marmeláda. A tvrdá práce na kráse pokraču­je: masky, vtírání olivového oleje a samozřejmě péče o vlasy.
8:30 Vlasy byly Sisina pýcha. A i bez mytí, které se provádělo jen jednou za tři týdny, ale zabralo celý den, trvala procedura česání každé ráno tři hodiny.
11:30 Ale co znamená "ráno"? Mezitím už uplynulo dopole­dne... Veličenstvo má pořád ještě na sobě župan. Teprve teď totiž přijde na řadu oblékání. Na to je nutno opět plánovat další tři hodiny - podle toho, co je v plánu na odpoledne. Rychleji to šlo, když Sisi oblékala jezdecký nebo lovecký kostým. Když měla mít róbu, trvalo to ještě déle. Jen na zašněrování slavného vosího pasu potřebovaly dvorní dámy ho­dinu, potom se Sisi dala do svých šatů zašít - to samozřejmě ně­jakou dobu trvalo.
14:15 Ale císařský oběd trval jen několik minut: musel stačit šálek masového vývaru.
14:30 Potom se šlo do přírody a na řadě byla chůze. Sisi ne­provozovala to, čemu dnes říkáme jogging, ale její rychlý krok bychom mohli označit jako "walking". Přitom císa­řovna ostatně neposilovala jen sebe, ale do formy se ne­dobrovolně dostávaly i dvorní dámy, které vždycky mu­sely supět za ní.
17:00 Mezitím už bylo pět odpoledne - čas převléknout se na večeři. Když si komorné pospíšily, vybyla ještě hodinka ke hraní s dětmi...
19:00 ... než se v 19.00 šlo na rodinnou večeři. V případě, že se císařovna cítila dobře. Když ne, raději stolovala sama ve svých komnatách.
20:00 S jídlem, které Sisi beztak jen uždibovala, brzy skončila, potom většinou odešla se svou přítelkyní a dvorní dá­mou Idou Ferenczyovou, s níž si večer ještě chvíli poví­dala. Nejpozději v půl jedenácté se šlo spát. Ida Ferenczyová mezitím přítelkyni připravila do postele,
22:30 vykartáčovala jí dlouhé vlasy, připravila masku z jahod, která zůstala na obličeji celou noc, a namočila prostěradla, do kterých se Sisi přes noc balila, aby zabránila ochabnutí svalstva a celulitidě.
zdroj:www.kiralyne.blog.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mandragelove mandragelove | Web | 15. července 2011 v 10:19 | Reagovat

Hezký blog .. :D

2 cisarovnaalzbeta cisarovnaalzbeta | 15. července 2011 v 19:46 | Reagovat

děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama