císařovna Alžběta mýtus a pravda

13. července 2011 v 9:45 |  Knihy a filmy
Autor: Gabriele Praschlová-Bichlerová

Nakladatelství: Ikar

Počet stran: 208

Anotace:
Duše a osobnost císařovny Alžběty jaká opravdu byla?
Na to vám odpoví tato originální biografie, která se zabývá především vnitřním světem a osobností Alžběty Bavorské a dochází k závěru, že rakouská císařovna svým jednáním předznamenala mimořádně aktuální fenomén, dnes označovaný jako "Sisi-syndrom".
Klimatické podmínky, různý stupeň bohatství, politická angažovanost, odlišně silný mocenský vliv, místo v srdci poddaných, osobní charakter, zjev i soukromé poměry stvořily rozdílné typy panovnic, které však vždy měly cosi společného: povinnost žít život "na veřejnosti" před množstvím zvědavců. Odpověď na otázku, jaká vlastně byla císařovna Alžběta , je proto nutné hledat v bezprostřední souvislosti s tímto problémem.
Alžběta - jako Sisi zbožňovaná, jako císařovna často nepochopená - fascinuje už čtvrtou generaci lidí. Duše a osobnost této neobyčejné ženy je hlavním tématem biografie rakouské autorky, odbornice na Habsburky. Na pozadí dopisů, deníkových záznamů a dosud nezveřejněných dokumentů vykresluje historička "skrytou stranu císařovniny osobnosti". Navíc psychoterapeuti Gerti Sengerová a Walter Hoffmann analyzují mnohovrstevné rodinné a přátelské vztahy panovnice z psychologického hlediska. Alžbětin psychogram vysvětluje i její dosud ne vždy srozumitelné chování.
Body: 6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama